Realitní kanceláře

Rok 2020 opět zvyšuje požadavky na realitní makléře

zdroj: pixabay.com

Realitní makléři to mají rok od roku mnohem složitější. Česká vláda totiž neustále zvyšuje nárok na způsobilost podnikatelů k realitnímu řemeslu ve snaze zvýšit kvalitu domácího trhu a světě div se, ono to funguje!

Čistější vzduch na trhu

Opravdu se dá říct, že se české vládě povedl husarský kousek v podobě pročištění špatného vzduchu na realitním trhu v České republice. Bohužel všichni dobře známe naši náturu a víme, že si Češi hledají velice rádi kličku ve všech ohledech, kde je to možné. O to stejné se pokoušela v minulosti i nemalá skupina realitních podnikatelů.

Dnes je již jasné, že by se to nepodařilo a pokud ano, tak pouze jedinkrát v životě. Od roku 2020 jsou totiž opět zpřísněná pravidla pro samostatné provozování realitního řemesla. Způsobilost je totiž aktuálně vázána na vyšší odborné vzdělání anebo specifické kurzy. Nyní už zkrátka nestačí pracovat několik let v kanceláři a vyplnit do papírů, že jste poučení. Realitní makléř musí být proškolenou osobou se všemi specifickými znalosti.

Správa činžovních domů pro vybrané

Mnohem větší důvěru si nyní zaslouží i takový makléři, pro které je správa činžovních domů prvotním denním chlebem. V průběhu posledních jednání a v novele zákona totiž vyšla řada opatření zpřísňujících pravidla pro tento druh podnikání.

Všeobecné lze tato pravidla souhrnně nalézt pod zákonem s pojmenováním „Realitní zastoupení vlastníka nemovitosti“. Ten již dříve existoval, ale nedeklaroval takovou spoustu podmínek, které jsou dnes nutné. Zkráceně si můžete být jisti, že pokud je plná moc podepisovaná při sjednávání správy jakékoliv nemovitosti podle zákona, tak neexistuje jakákoliv klička či skrytá změna, podle níž by šla do budoucna přetransformovat. Podvod v tomto směru je v současnosti téměř nemožný a pro realitní trh má jen pozitivní dopad.

To Top