Dům

Nenechte si protéct vodu mezi prsty!

zdroj: pixabay.com

Ekologické a znovu použitelné zdroje jsou stále aktuálnějším tématem. Lidé je ale často odsuzují kvůli finanční náročnosti anebo jejich nedostupnosti. Co když vám ale řekneme, že jedem z těchto zdrojů vám velkou část roku doslova padá z nebes?

Nádrže na dešťovou vodu a jejich výhody

Ano, bavíme se o nádržích na dešťovou vodu. Ty se dají popsat jako velké nádoby s poměrně jednoduchým systémem svodů, díky nimž nám nemusí dešťová voda pouze stékat po pozemku pryč, ale můžeme ji zachycovat, a dokonce i cíleně využívat například ke kropení zahrady či jako užitkovou vodu ke splachování toalety.

Jejich funkce je přitom primitivní a stejně tak i jejich instalace. Stačí vám vyhloubení děr podle rozměrů nádrží a systému, následně vystlání dna štěrkovým materiálem podle preferencí, co získáte u konkrétního druhu a o zbytek montáže se většinou postarají společnosti, které nádrže na dešťovou vodu prodávají. Většina práce je tak zařízená lidmi z vašeho okolí a za dovoz a instalaci si společnosti neúčtují žádné částky a v opačném případě jde opravdu o částky symbolické.

S financováním pomůže dotace na dešťovou vodu

Systém je schovaný v zemi a tam funguje desítky a desítky let. Proto nás nepřekvapí ani o něco vyšší cena, než bychom původně mohli čekat. Je totiž tvořený z jediného kusu nejkvalitnějšího plastového materiálu a od toho se odvíjí i cenová hladina. Jenže žádný strach! Na absorpční systémy můžete pobírat dotace na dešťovou vodu a s jejich zprostředkováním vám pomohou přímo společnosti, které tyto systémy prodávají. Díky profesionální pomoci a odbornému posouzení u žádosti o dotaci se tak nemusíte bát, že byste odcházeli s prázdnou. Naopak úspěšnost při podávání dotací podle firem oficiálně překračuje 95 % schválených dotačních návrhů. Tak na co ještě čekáte?

To Top