Stavba

Proč dbát na bezpečnost při práci se dřevem

zdroj: pixabay.com


Dřevo patří mezi nejoblíbenější materiály pro většinu kutilů po celém světě. Je poddajným kvalitním materiálem co navíc dokáže celou vaši pracovnu neodolatelně ovonět. Spousta lidí ale podceňuje bezpečnost při práci právě s tímto materiálem a pracovní oděvy a pracovní obuv berou na lehkou váhu. Na co byste neměli při práci se dřevem zapomínat?

Pracovní rukavice jsou základ!

Kvalitní pracovní rukavice jsou naprostý základ a to asi ani nemusíme psát. Není nic jednoduššího, než si při práci s královským materiálem zapíchnout pořádnou třísku. To se nám často podaří, aniž bychom s dřevem pracovali a každý potvrdí, že odstraňování třísky nikdy není nic příjemného. Ovšem s porovnáním s dalšími riziky práce se dřevem je tříska ještě zlatá. Kdykoliv pracujeme se dřevem, tak se očekává přítomnost pilek a pilníků. Rukavice s odolností proti prořezu jsou v ten moment ideální.

Nepodceňuje ani ostatní pracovní oděvy a pracovní obuv

Rukavice jsou jasné a na ty zapomíná asi nejmenší počet kutilů. Na co se ale zapomíná často, je kvalitní ochrana zraku. Pracovní oděvy a pracovní obuv nemusí být jen oblečení a boty, ale bezpečností brýle při zpracovávání kteréhokoliv materiálu, mohou ušetřit spoustu komplikací a trápení. Ve společnosti s ochranou zraku a rukou nepodceňujte ani kvalitní pracovní oděv. Ideální jsou monterky s dostatečně širokým úložným prostorem pro nejběžnější vybavení jako jsou menší pilníky, šroubováky, metr, hřebíčky a další. Pracovní obuv je nepostradatelná i v obyčejné dílenské práci. Plně uzavřená obuv s minimální ochranou proti skluzu se nikdy neztratí. Nejen, že se vyhneme botám plných pilin, ale i ty dokážou mnohdy překvapit a nepříjemně sklouznout.

To Top