Realitní kanceláře

Proč využít služeb realitní kanceláře?

makléř
pixabay.com

Ať už se rozhodnete pro prodej nebo koupi nemovitosti naskýtají se vám dvě možnosti. Tou první je pustit se do toho po hlavě sám a své pomocí danou situaci vyřešit. Druhou možností, jak už název článku napovídá, je vyžití služeb realitních kanceláří. Pojďme se společně podívat na to, jaké výhody by vám přinesla právě druhá z variant.

Znalosti oboru

Začněme tedy tím, že ten, kdo se na trhu s realitami pravidelně nepohybuje, nemůže mít komplexní představu o situaci, vývoji a cenách. Kvalitní realitní kancelář nabízí kvalifikovaný tým makléřů, kteří jsou znalými v celé problematice a na trhu s nemovitostmi se cítí jako kapři ve vodě. Zároveň za sebou mají již celou řadu zkušeností, díky kterým jednoduše vědí, co mají dělat.

Komplexní servis

Realitní kancelář se postará o celý prodej od A do Z. Pokud tedy například chcete prodat byt v Praze. Oslovíte realitní kancelář v Praze, která má zmapovanou tamní situaci, postará se o kvalitní nafocení bytu, o jeho zveřejnění na internetu. Makléř by za vás vykomunikoval vše potřebné s potencionálními kupci a zajistil by jednotlivé prohlídky, kterých byste se vůbec nemuseli účastnit. Zároveň pak vyřídí vše s vážným zájemcem.

Administrativa

S prodejem je spojena poměrně obsáhla administrativa, tvorba rezervační smlouvy, návrhu kupní smlouvy, až i samotná kupní smlouva. Řešit se musí odhady nemovitostí a mnoha dalšího. Obyčejný smrtelník tak těžko ví, co konkrétně má dělat, jak postupovat a jakou formu dané dokumenty mají mít. S tím si opět hravě poradí kvalitní realitka a v rámci poskytovaných služeb se za to postará za Vás.

Závěr

Co to pro vás tedy znamená? Musíte počítat s finančním vyrovnáním s realitní kanceláří. Tato část se však započítává do celkové ceny nemovitosti. Na oplátku však získáte komplexní soubor služeb a vy se nebudete muset o celý prodej vůbec starat.

To Top