Komerční sdělení

Renault Arkana ukazuje, že i netradiční SUV může být opravdu prvotřídní

Společnost Renault a SUV? Kombinace, kterou si zajisté celá řada fanoušků této populární francouzské automobilky jednoduše nedokáže představit. Jenže není to tak dávno, co na trh přišel model Renault Arkana. Vůz, který se rozhodl všechny přesvědčit o opaku.

Arkana je přitom takové vozidlo, které zajisté nezklame svými dovednostmi, vzhledem ani pohodlím. Přitom se jedná zároveň o vozidlo, které lze zcela nové zakoupit v ceně kolem třičtvrtě milionu korun, což je na poměry vozidel SUV opravdovou raritou.

Stylové vozidlo už na první pohled

Arkana se rozhodl, že půjde ve šlépějích tradičních vozů SUV. Najdete tady tak celou řadu prvků, které byste právě od SUV čekali. Kompletní vůz je posazený poměrně vysoko nad zemí, je robustní a maska vám říká, že rozhodně není důvod se bát srážky s okolím. Přitom se ale Arkana rozhodla, že i přes svůj vstup na pole SUV vozidel nebude odbočovat z tradičních prvků značky Renault. Nejednoho milovníka, který zakoupí skladové vozy Renault Arkana tak nebude zklamáním již první pohled na stylový „čumák“ vozidla, ani zbytek stylové karosérie.

Prostoru dostatek, ale kompromis přináší výkon

Již první pohled do vnitřku Renault Arkana vám dá jasně najevo, že tady se nebudete tlačit na pár centimetrech. Zcela naopak zjistíte, že ve vozidle máte mnohem více prostoru, než byste na první venkovní pohled či poměry SUV vozů mohli čekat. Mimo toho je Renault Arkana díky kombinaci SUV kupé vozem, který nabídne i velice rozměrný nákladový prostor.

Pokud ale přijde kompromis, tak je to pro mnohé právě v motorové výbavě. Což je také patrné z ceny, která je za vůz kategorie SUV více nežli jenom přátelská. Jak v příklad hybridního, tak i čistokrevného pohonu ale můžete počítat s tím, že se mezi ostatními vozy neztratíte. Kdo je ale zvyklý na čistokrevné SUV, bude možná dravostí pohonu mírně zklamán.

To Top