Zahrada

Skvělé nápady, jak zachytávat dešťovou vodu pro pozdější využití

pixabay.com

Dešťová voda je v posledních letech mnohem cennější, než tomu bylo dřív. Rok od roku jsou totiž léta mnohem teplejší a zároveň postupně ubývá přehánět a dešťů, které dokáží obnovit spodní vody a zavlažit zahrady a pozemky. Možná i proto lidé dnes hledají možnosti jak uchovávat dešťovou vodu při pozdější využití mnohem častěji, než kdykoliv předtím.

Staré dobré barely pod okapem i stavební nádrže

Na spoustě zahrad tak můžeme potkat starý dobrý systém užívání starých barelů. Většinou se dnes už používají staré plastové barely namísto kovových, které reziví a znečišťují tak vodu. Jednoduchý systém uchovávání barelů pod okapy ale má svoji nevýhodu především v neustále se znečišťující vodě a sinicích, které se v ní postupem času tvoří.

To zase nemusí tvořit lidi, kteří si seženou stavební nádrže ve výslužbě. Pokud nevíte o jaké se jedná, tak jde o nádrže z bílého až průhledného plastu, které jsou ještě mnohdy v kovovém skeletu, který chrání proti proražení. Odtud se ale voda mnohdy velice rychle odpařuje na základě horka s přímého slunečního světla.

Nádrže na dešťovou vodu jsou modernější a dražší řešení zároveň

Oproti předchozím řešením potom můžete použít přímo nádrže na dešťovou vodu. Jedná se ale o mnohem složitější i dražší řešení. Které ale má zároveň ohromné výhody a proto je velice oblíbené hlavně při rodinných domech, které jej užívají opravdu ve velkém.

Nádrže na dešťovou vodu jsou přístupné buď soustavou kanálů, která do nich vodu přináší, nebo potom i poklopem na vrchu nádrží. Jejich největší přednost je, že jsou plně skryté pod zemí a díky tomu se nemusíte nijak prostorově omezovat. Nevýhodu v podobě vysoké pořizovací ceny ale mohou vyrovnat dotace na dešťovou vodu, díky kterým ušetříte opravdu velkou část investic.

To Top