Zahrada

Taky řešíte každoroční problémy se zavlažováním zahrady? Zde máte několik zajímavých řešení!

pixabay.com

Poslední roky máme téměř pořád velký problém s nedostatkem vodních zdrojů v období kolem července a srpna. Zimy totiž ani zdaleka nejsou tak vydatné jako je třeba a přitom se neustále oteplují letní měsíce. Zahrádkáři tak dlouhodobě vymýšlí metody, jak s vodními zdroji lépe zacházet a letos vám nabídneme pár rad také my.

Nádrže na dešťovou vodu se vyplatí k zahradě i domu

Určitě začneme asi tou nejobtížnější a nejnákladnější metodou. Jedním nádechem se ale sluší dodat, že jde zároveň o metodu rozhodně nejefektivnější. Nádrže na dešťovou vodu jsou podzemní systémy, které fungují jako svod a prostor k uchovávání dešťové vody pro pozdější použití.

Dno děr není potřeba jakkoliv asfaltovat, takže máte hned jistotu mnohem klidnější instalace a prodávající společnosti vám dokážou nádrže doručit víceméně až na pozemek a tam je také složit. Využitím jsou pak velice zajímavou eventualitou nejen na zahradu, ale také například k domu. Čerpadlem se totiž dá voda rozstřikovat, nebo použít jako užitková voda. Kupříkladu ke splachování WC. Když zavalená nádrž zaroste trávou tak navíc ani nepoznáte, že na zahradě jakékoliv podobné zařízení vůbec máte. Jediný pozemní přístup bude pomocí plastového deklu, který vám dává možnost do nádrže kdykoliv nahlédnout.

Pravidelné zavlažovací systémy

Už i v zahrádkářství se dá říct, že automatizace roste každým dnem. Například fotbalové trávníky používají automatické zavlažovací systémy neustále. Jde o to, že je systém permanentně připojený na vodní zdroj a pouze v danou dobu funguje jako aktivní zavlažování. Výhoda je nesporná v tom, že díky tomu lze po troškách držet celodenní vlhkost kolem rostlinek. V úplném součtu je to pak mnohem efektivnější, než jednorázové zalévání.

To Top