Stavba

Stavba a akustika?

Řešíte či se chystáte budovat prostor, v němž se bude používat audiovizuální technika? Jedna z věcí, kterou musíte začít řešit už na samém začátku je, aby prostor měl výbornou akustiku. Protože na dokonalou akustiku a skvělý poslech je nutné myslet již při samotné stavbě objektu. Existuje několik vyloženě nepřijatelných poměrů a uspořádání stěn, podlah a stropů, kterým se musíme vyhnout. Další věcí, na kterou si při stavbě objektu dát pozor, je výběr stavebních materiálů. Protože špatné zvolení materiálu vede k tomu, že více zvuku bude pohlceno, což může způsobit, že se zvuk nemusí dostat do všech částí místnosti. Tím samozřejmě akustika sálu ztrácí na kvalitě.

Co dokáže ovlivnit dobrou akustiku po stavbě?

Je několik věcí, které dokáží ovlivnit akustiku prostoru po jeho výstavbě. Jednou z nich je například rozmístění nábytku. Ale nejen jeho rozmístění, ale také to, z jakého materiálu je nábytek vyroben. Cílem je, aby zvuk měl co nejlepší kvalitu a dostal se ideálně do všech částí místnosti. Abychom kvalitu ještě podpořili, můžeme po prostoru rozmístit například akustické obklady, buď na stěny nebo na strop. Pro co nejlepší možný výsledný zvuk je potřeba brát v potaz i tyto zdánlivé drobnosti.

Měření hluku při stavbě

Chystáte se v nejbližší době rekonstruovat? Tak to byste měli vědět, že nesmíte překročit maximální stanovenou hranici hluku podle hygienického úřadu. K tomu Vám pomůže kvalitní měření hluku v chráněné oblasti staveb. Hluk nesmí tuto hranici přesáhnout ve vnějších a vnitřních chráněných prostorách stavby. Je dobré mít v těchto věcech naprostou jistotu, abyste předešli zbytečným problémům. Abyste měli měření kvalitně udělané, vždycky se obraťte na odborníky. Ti Vám vždy ochotně a s radostí pomůžou a poradí.

 

Poraďte se například s odborníky ze společnosti AVT Group, která má tým certifikovaných odborníků.

To Top