Zahrada

Znáte nádrže na dešťovou vodu? Jsou výbornou možností jak ušetřit za výdaje za vodu!

destovky.cz

Možná vás to překvapí, ale nádrže na dešťovou vodu jsou v současnosti jednou z těch nejmodernějších technologií v oblasti ekologického nakládání s vodními zdroji. Jsou složeny především z hlavní nádrže, která schraňuje vodu pro další užití. Jak je můžete získat a co vše od nich lze očekávat si povíme v dnešním článku.

Jak nádrže na dešťovou vodu vůbec fungují?

Srdcem celého systému je samozřejmě nádrž jako taková. Ta má přívod vody dovnitř, kde skrze jednotlivé filtry prochází voda tak, aby odfiltrovala alespoň hrubé nečistoty, vývod v podobě čerpacího systému a také speciální poklop ve svrchní části nádrže. Tento poklop slouží k okamžitému přístupu a po ukončení instalace je víceméně jedinou přístupnou částí celé nádrže.

Systém je totiž kompletně schovaný pod zemí, takže nijak prostorově ani vzhledem nenarušuje prostředí kolem domu nebo pozemku. Pro zastavění systému je pochopitelně nutné vybudovat díry, ale ty potom není nutnost jakkoliv více upravovat. Naprosto dokonale stačí její dno vysypat štěrkem a můžete nádrže uložit.

S financováním vám mohou pomoci dotace na dešťovou vodu

Celé nádrže ale rozhodně nejsou jednou z nejlevnějších investic. Jsou sice dost efektivní a zároveň z materiálů, které jsou odolné a mají doživotní záruku. Ale především u větších systému se může cena vyhrabat až do desítek tisíc korun.

Naštěstí jsou k dispozici dotace na dešťovou vodu, které pomohou s kompletním financováním celého systému. Vyřazují se většinou za asistence zprostředkujících společností a jsou uzavírány ještě před samotným zakoupením systému. Finální cenu systému tak dokonale víte ještě předtím, než jej budete pořizovat. Důležitou zmínkou zároveň je, že společnosti mají při zprostředkování vysokou úspěšnost. Jen pět procent dotačních návrhů končí neúspěšně.

To Top