Inspirace

Sortiment matrací, ze kterého si dokáže vybrat opravdu kdokoliv

pixabay.com

Matrací se vyrábí celé stovky a různé druhy nabízejí pochopitelně naprosto odlišné výhody a vlastnosti. Vybrat si tak v sortimentu o takovém rozsahu nemusí být nejjednodušší, ale díky několika základním rysům si dokáže vybrat každý. Dnes vám pomůžeme s orientací v našem sortimentu.

Levné matrace neznamená laciné a k ničemu

Hned na první pohled je vidět, že mezi matracemi figurují poměrně velké rozdíly v ceně a podle toho i kvalitě. Jakmile ale vybíráte v kvalitním obchodě nebo internetovém portálu, tak i levné matrace mají takové vlastnosti, které dokáží naprostou většinu zákazníků bez problémů uspokojit.

Většinou se jedná o matrace, které se například prodávají v sadách o více kusech pro celé rodinné postele, nebo o matrace, které jsou ze starších výrobních sérií a jednodušších technologií výroby. V rámci sortimentu matrací se totiž setkáte s pojmem paměťová pěna na každém rohu, ale každá z nich pak má stejně mírně odlišné vlastnosti a podle toho se mnohdy hodí i pro naprosto odlišného člověka.

Studená pěna je moderní a velice kvalitní technologií

V posledních letech je mezi dražšími a kvalitnějšími druhy matrací oblíbená především studená pěna. Jedná se o jeden z druhů paměťové pěny, která je schopná přizpůsobit svůj tvar přesně podle těle uživatele. Studená pěna je ale odlišná v tom, že drží neustále stejný tvar, a i když na ni ulehnete, tak je z prvopočátku stále tvrdá a nepoddajná. Začne ale velice rychle přijímat teplotu z vašeho těle a podle teplotních bodů se velice chytře a intuitivně dokáže přizpůsobit tvaru těle. Z ničeho nic najednou zjistíte, že během desítek vteřin ležíte v matraci, která se dokonale přizpůsobila a jen co vstanete tak se začne naopak navracet do původního nedotčeného stavu. Jedná se o dražší technologii, ale pravdou je, že nabízí špičkové spánkové vlastnosti a má i dlouhou výdrž.

To Top